Skip to content
You Are Here

Category: Classic Rock

8 thoughts on “ De Illegaal (I Sotiria Tis Psihis) - Benny Neyman - Genesis (Cassette, Album)

  1. Patriarhi şi profeţi este primul volum al seriei Conflictul veacurilor. El cuprinde o panoramă extinsă a istoriei umane de la creerea Pământului până la domnia lui David, regele Israelului. Cu perspective neobişnuite, autoarea descrie rolul planetei noastre în conflictul cosmic dintre bine şi rău, adevăr şi rătăcire. Ea descrie răzvrătirea tragică care a avut loc în ceruri.
  2. Gjilan – Në rrugën e “Kamenicës”, në Gjilan janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj shqiptarë, ku njëri kishte detyruar punëtorin e një lokali, viktimën mashkull shqiptar, të qëndrojë në tavolinë me të si dhe t’i japë gjësende pa paguar, ndërsa i dyshuari i dytë kishte penguar zyrtarët policorë gjatë arrestimit të dyshuarit tjetër. Me vendiminLexo.
  3. Subliniind că votul de la referendumul din 26 mai trebuie respectat și că, totodată, CCR-ul a validat consultarea populară de acum două luni, Klaus Iohannis nu a pierdut ocazia de a ataca, din nou, Co.
  4. Președintele Klaus Iohannis a lansat un nou atac virulent la adresa Guvernului Dăncilă și a PSD. Președintele spune că în aproape doi ani și jumătate, PSD a schimbat trei guverne, 80 de miniștri, iar la acestea se adaugă încă 35 de solicitări de remanieri sau demisii.
  5. E pëlqeni ose jo të dashurin e ri të Dua Lipës, kjo gjë pak rëndësi ka Lidhja e tyre duket në rrugë të drejtë pasi ajo shoqërohet kudo nga modeli i njohur Madje edhe në “Sunny Hill” në Prishtinë, Hadid ishte pranë të dashurës së tij në çdo moment të festivalitSiç duket aq shumë i ka pëlqyer Kosova vëllait të motrave të famshme Bella dhe Gigi, sa ka vendosur të.
  6. Click a word to see morphological information. hunc vero si secuti erunt sui comites, si ex urbe exierint desperatorum hominum flagitiosi greges, o nos beatos, o rem publicam fortunatam, o praeclaram laudem consulatus mei! non enim iam sunt mediocres hominum libidines, non humanae et [Note] tolerandae audaciae; nihil cogitant nisi caedem, nisi incendia, nisi rapinas. patrimonia sua.
  7. Nga Aurenc Bebja, Francë “Comoedia” ka botuar, të enjten e 6 shtatorit , në faqen n°3, shkrimin e shkrimtarit, romancierit dhe gazetarit, Pierre Chanlaine, në lidhje me arritjet (sukseset) e Ahmet Zogut gjatë udhëheqjes së tij. Aurenc Bebja, nëpërmjet blogut të tij “Dars (Klos), Mat – Albania.
  8. Iti templo, nasarakan ti nangato a padi a ni Hilkias ti lukot ti Linteg ni Jehova, a mabalin nga insurat a mismo ni Moises. Impan ti sekretario ti ari a ni Safan ti lukot ken Josias sa imbasana iti napigsa. Idi dengdenggen ni Josias a maibasbasa ti Linteg, nabigbigna nga adun a tawen a saan nga agtultulnog dagiti tattao ken Jehova.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *